Japonia - moja pasja

Jedną z najciekawszych atrakcji w Japonii jest kocia kawiarnia. Przykładem może być Asakusa Nekoen w Taito. W takiej kawiarni w towarzystkie milusińskich kotów Japończycy spędzają swój czas wolny. Miłośnik owych zwierząt napewno się tam odnajdzie.

 

Kolejną atrakcją jest sklep ze sztucznym jedzeniem. Gdybyśmy nie mieli szansy dotknąć i samemu przekonać się, że na półce stoi tylko imitacja jedzenia, nie odróżnilibyśmy go od prawdziwego. Rzeźby są wykonywane ręcznie i w przeliczeniu kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Możemy tutaj zobaczyć proces powstawania takiego produktu. Tak natomiast wyglądają półki sklepowe.

 Dopiero, gdy zobaczymy je zapakowane, możemy przypuszczać, że nie jest to prawdziwe jedzenie.

 

Atrakcją dla miłośników gier, anime, ksiązek i filmów będzie japoński konwent. To własnie z Japonii wywodzą się te wydarzenia. Znajdziemy tam najwięcej profesjonalnych cosplayerów, którzy dbają o każdy szczegół w swoim wyglądzie. Również znajdziemy tam ogromne pokłady gadżetów z naszymi ulubionymi postaciami. Takie konwenty trwają nawet do kilku dni. Na takie spotkania częstro zaproszeni są goście specjalni np. autorzy ksiązek czy piosenkarze. W Polsce również organizowane są takie przedsięwzięcia, niestety trwają one krótko, nie czuć takiej atmosfery jak na japońskim konwencie oraz organizowane są tylko w Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu.

Jeśli chcemy podziwiać japoński krajobraz, warto udać się do Kioto. Znajdziemy tam kwitnące drzewa wiśni (Sakura) oraz piękne świątynie. Jako, że ok. 70% Japończyków jest buddystami, świątycznie to częsty widok.

Świątynie które warto odwiedzić to:

-Kiyomizu (清水寺)

-Saihō-ji (西芳寺)

-Kita-ku (北区)

 

Nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu restauracji w której podają sushi! Mimo tego, że w Polsce również posiadamy wiele takich lokali, żadna nie dorównuje oryginalnemu japońskiemu sushi.

 

Ciekawym przeżyciem byłaby również noc spędzona w hotelu kapsułowym. Jest to popularna metoda wśród Japończyków śpieszących się następnego dnia do pracy. Kapsuła ma około 2x1x1m więc jest minimalistyczna. Mimo tego, w takim "pomieszczeniu" znajdziemy półki oraz telewizor.

 Dodaj komentarz


Dodaj

Komentarze

Grrr, Dodany: 23.02.2018, 21:55
Zaczepiste

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl